Wie zijn de 'Vrienden van de MAHU'?


'Vrienden van de MAHU' is een gepassioneerde groep vrijwilligers die zich inzet voor het onderhoud en de veiligheid van (ex)Hr. Ms. Mahu. Onze toegewijde bemanning bestaat hoofdzakelijk uit voormalige militairen van de Koninklijke Marine en de Koopvaardij, waarvan velen met pensioen zijn.
We verwelkomen echter ook enkele jongere leden in onze gelederen.

Enkele van onze vrijwilligers hebben zelfs ervaring opgedaan op de mijnenvegers van de 'Van Straelen-klasse




De mijnenveger (ex)Hr. Ms. Mahu is door de vrijwilligers van een zekere ondergang gered.
Zeer veel arbeidsuren en geld waren nodig om de (ex)Hr. Ms. Mahu in de huidige staat terug te brengen.

De “spiegel” werd vervangen, het dek werd ontdaan van het mos dat er op groeide en de motoren, die jaren lang hadden stilgestaan, zijn nieuw leven ingeblazen.
Van een bijna zinkend wrak is de (ex)Hr. Ms. Mahu weer een schip geworden dat vaart en bezocht kan worden. Alleen met heel veel inzet van vrijwillige medewerkers en met steun van sponsoren en donateurs kunnen zij de (ex)Hr. Ms. Mahu in goede staat behouden.

In de impressie hieronder is te zien hoe wij het schip in het voorjaar van 2003 aantroffen:


             

                             

 
 
 
E-mailen
Instagram
LinkedIn